NAJNOWSZE INFORMACJE PRASOWE

NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Ile tracisz na nieocieplonym domu?

W przypadku nieogrzewanego domu, sytuacja jest podobna, jednak skutki braku prawidłowej izolacji termicznej mogą być o wiele poważniejsze niż tylko chłodniejsze wieczory. Brak izolacji termicznej budynku jest nie tylko gwarancją ciepła, które zostanie w budynku ale także źródłem sporych oszczędności.

Trzeba bowiem pamiętać, że brak ocieplenia ścian lub tez nieprawidłowe wykonanie termoizolacji może być źródłem utraty energii cieplnej na poziomie od dwudziesty do trzydziestu pięciu procent. Tym samym, licząc wprost, wykorzystane i spalone paliwo, czy to będzie węgiel czy też gaz w ponad jednej trzeciej zostało zużyte na marne. Tym samym taki sam poziom wydatków jest zwyczajnie marnowany.

Wykonanie izolacji termicznej tylko samych ścian to wymierne zyski. Średnie zyski na całości kosztów związanych z ogrzewania domu mogą spać o pięć do dziesięciu procent. Trzeba jednak pamiętać, że ma na to wpływ bardzo wiele czynników od grubości ścian przez rodzaj materiału z jakiego powstały ściany fundamentowe.

W celu prawidłowego wykonania izolacji termicznej domu konieczne jest zapewnienie braku błędów, które mogą powodować powstawanie mostków termicznych. Innymi słowy, szczeliny pomiędzy warstwami czy tez płytami izolacji mogą być źródłem sporych strat energii cieplnej oraz kosztów poniesionych na źle wykonaną izolacje termiczną.

Idealnym rozwiązaniem, które pozwala unikać pojawiania się szczelin czy tez nierówności w izolacji jest ocieplenie pianką poliuretanową. Dzięki jej zastosowaniu nie tylko można wykonać ocieplenie budynku, które daje 100 procentową gwarancję izolacji ale także pozwoli na uniknięcie ryzyka wystąpienia mostków termicznych. Ocieplanie pianką poliuretanową jest nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale gwarantuje ogromną skuteczność tak samego procesu izolowania termicznego, jak i jego efektów czyli zatrzymania czystego ciepła, bez pary wodnej wewnątrz budynku.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: